single

Czy warto kupić termostatowe zawory grzejnikowe?

Czasami zależy nam na ustawieniu innej temperatury w każdym pokoju. Ciągłe dostosowywanie temperatury jest nie tylko niewygodne i męczące, ale również oznacza, że nasz system ogrzewania marnuje cenną energię. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu. To tzw. zawory termostatowe.

Korzyści płynące ze strefowego ogrzewania
Jaka jest idealna temperatura w domu? Czy jest to 19, 20 czy 21 stopni? Odpowiedź w rzeczywistości różni się w zależności od typu pomieszczenia. Na przykład oglądając film lub czytając książkę wieczorem w salonie, poczujemy się najlepiej w temperaturze 21 lub 22 stopni. Jednak powietrze w naszej sypialni powinno być już chłodniejsze. Ustawienie termostatu na około 15 stopni jest idealne, aby móc cieszyć się spokojnym i zdrowym snem. Idealna temperatura w pokoju zależy również od pory dnia i naszych codziennych zwyczajów. Jak można sobie wyobrazić, wstawanie z łóżka lub wychodzenie spod prysznica jest bardziej komfortowe, jeśli termostat jest ustawiony na wyższym poziomie.

Jak działają termostatyczne zawory grzejnikowe?
Ogrzewanie strefowe można uzyskać za pomocą inteligentnego termostatu lub zaworów termostatycznych. Zawór termostatyczny jest pokrętłem regulacyjnym umieszczonym z boku grzejnika, który umożliwia wygodne kontrolowanie temperatury w każdym pomieszczeniu. Stosowanie zaworów termostatycznych to niezawodny sposób na właściwe ustawienie poszczególnych grzejników, dzięki czemu takie pomieszczenia, jak łazienka, kuchnia i salon zawsze będą oferowały ciepło, a sypialnia będzie przyjemnie chłodna.

Automatyczny zawór termostatyczny
W celu optymalnej regulacji temperatury zalecane jest połączenie termostatu zegarowego z automatycznym zaworem termostatycznym. To proste urządzenie sterujące nie wymaga elektrycznego okablowania i pozwala w łatwy sposób zautomatyzować kontrolę temperatury w każdym pomieszczeniu. Praktyczny oraz ekonomiczny, automatyczny termostatyczny zawór grzejnikowy pozwala zaprogramować momenty, kiedy grzejnik powinien rozgrzać się do określonej temperatury oraz kiedy powinien się ochłodzić. Dla przykładu, gdy wstajemy o godzinie siódmej rano i od razu bierzemy prysznic, możemy ustawić włączenie grzejnika łazienkowego na pół godziny wcześniej. Nie będziemy musieli brać prysznica w wychłodzonej po nocy łazience.

Zawory termostatyczne, a termostat pokojowy
Czy warto kupić termostatowe zawory grzejnikowe? Oczywiście, chociaż termostat pokojowy pozostaje nadal użyteczny. W rzeczywistości połączenie obu tych rozwiązań jest najlepszym sposobem osiągnięcia i utrzymania optymalnej temperatury w każdym pokoju i o każdej porze.