single

Oszczędź miejsce dzięki odpowiednim grzejnikom

Grzejniki w naszych domach często postrzegane są, jako zło konieczne. Jednak wcale nie musi tak być! Designerskie, nowoczesne grzejniki nie tylko oszczędzają dużo miejsca, ale również pięknie wyglądają. Oto kilka wskazówek, jak sprytnie zagospodarować dostępną przestrzeń, wybierając odpowiednie grzejniki.

Oszczędź miejsce dzięki pionowym grzejnikom
Tradycyjne grzejniki są zwykle montowane poziomo, ale nie ma powodu, dla którego grzejnik nie mógłby być zawieszony pionowo. Grzejniki pionowe zwiększają przestrzeń, bo zajmują mniej miejsca na ścianie. Na przykład możemy dopasować elegancki pionowy grzejnik do wąskiego kawałka ściany, który w przeciwnym razie byłby zmarnowaną przestrzenią. Resztę miejsca wykorzystamy na meble lub dekoracje.

Ogrzewanie blisko podłogi
Jednak grzejniki poziome również pozwalają zaoszczędzić przestrzeń, pod warunkiem, że wybierzemy dla nich strategiczne miejsce. Na przykład można zainstalować ogrzewanie pod oknem. To miejsce rzadko, kiedy bywa zagospodarowane. W przypadku domów nieocieplonych jeszcze jeden argument przemawia za taką lokalizacją grzejnika. Jest to po prostu jedno z najzimniejszych miejsc w całym domu. Wiele designerskich grzejników ma subtelny, minimalistyczny design. Doskonale wtapiają się we wnętrze, nie zaburzając układu pomieszczenia, ani jego wyglądu. W celu optymalnego wykorzystania przestrzeni można zainstalować grzejniki poziome w miejscach, które w innym przypadku pozostałyby niezagospodarowane.

Grzejniki dekoracyjne: wąskie i eleganckie
Grzejniki dekoracyjne bywają również znacznie węższe, niż tradycyjne grzejniki, dzięki czemu również zajmują mniej miejsca. Możemy nawet użyć grzejników, jako ścianki działowej. W ten sposób wykorzystując jedno rozwiązanie łączymy w sobie dwa cele. Podobną wielofunkcyjność grzejników możemy wykorzystać w łazience. Wybierzmy grzejnik drabinkowy, który jednocześnie jest wieszakiem na ręczniki. Nasze ręczniki zawsze będą przyjemnie ciepłe. Szybko wyschną po użyciu, co jest bardzo ważne, bo w wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi bakterii i pleśni. Grzejnik możemy powiesić w pobliżu prysznica lub wanny, aby mieć ręczniki dosłownie na wyciągnięcie ręki. Taki grzejnik nie tylko jest bardzo praktyczny, ale również może spełniać role dekoracyjną. Przejrzyjmy grzejniki łazienkowe dostępne w naszych sklepach z wyposażeniem łazienkowym. Niektóre z nich zachwycają swoim niebanalnym designem. Mogą z pewnością wzbogacić wnętrze każdej łazienki, stając się elementem przykuwającym wzrok od razu po wejściu do pomieszczenia.